Novinky

Hodinový ajťák a kurzy v Hradci Králové

Od září pořádá spolek Moudrá Sovička z.s. v Hradci Králové pravidelné kurzy a pomoc pro seniory se správným používáním tabletu nebo telefonu. Na kurzy jsme poskytly 10 kusů speciálních tabletů seniorTAB, které si mohou senioři v rámci kurzu a pomoci vyzkoušet. 

Balíček tablet, školení a datová sim karta

Dnes jsme realizovali již několíkaté školení v rámci balíčku tablet seniorTAB, školení a datová sim karta. Paní Anna dostala tablet seniorTAB od své dcery. Součástí tabletu seniorTAB bylo i 3 hodinové školení kde jsme si tablet nastavili dle přání paní Anny, instalovali její oblíbené hry, email, ukázali si jak se fotí, používají mapy a internet. V neposlední řadě si řekli, jak se posílá fotka emailem. Školení je rozděleno na základní dovednosti s tabletem, nastavení tabletu a instalace programů dle potřeby, praktické cvičení. Paní Anně jsme založili u spolku emailem pro přístup do obchodu google play a spravujeme jí datový tarif, který si může měnit podle potřeby.

Pro další inforamce nás můžete kontaktovat na telefonu 777 611 790 nebo emailu info@seniorhub.cz.

Příjemný den

Akce sovička zdarma k tabletu seniorTAB

Nemáte ještě dárek pro rodiče nebo prarodiče zastavte se u nás na Rumunské 26, Praha 2 v pondělí 21.12. od 9.00 hod do 18.00 hod a přijďte si vyzkoušet a zakoupit tablet seniorTAB za 2 999 Kč. K tabletu získáte naší krásnou originální sovičku.

K_tabletu_originalni_Sovicku kopie

Těšíme se na Vaší návštěvu

Nová verze aplikace seniorPHONE pro tablet seniorTAB
Nová verze aplikace
Aplikace má nyní spoustu nových funkcí a zlepšenou uživatelskou přívětivost.
Po spuštění  vás uvedou do aplikace 3 onboardové slidy. Poté uvidíte novou hlavní domovskou obrazovku podobnou původnímu menu. Uživatelé oceňují možnost vytáčení kontaktu jedním tlačítkem i lepší notifikace na hovory. Editor SMS zpráv jsme rozšířili o možnost umístění kurzoru pro opravu textu.
Také je dostupná možnost přepínání qwertz/qwerty klávesnice.  Barevná pozadí jsme ještě více uzpůsobili pohodlnějšímu psaní zpráv (vyšší kontrast). Vylepšený je i příjem sms. Na akční tlačítka si nyní uživatelé můžou nastavit vlastní aplikace. 
 
Vyzkoušejte si u nás v úterý o 9.00 hod do 15.00 hod. Případně nás kontaktujte na info@seniorhub.cz nebo na telefonu 777 611 790.
 
Tým seniorTAB
Zprávy ze zkušebny

Dnes proběhla ukázka tabletů seniorTAB, návštěvníci na tabletu ocenili již předinstalované služby a aplikace seniorHUB a seniorPHONE, které starším lidem ulehčují zaškolení a práci na tabletu.

Další výhodou je osobní zaškolení a příprava tabletu seniorTAB na míru obdarovanému - školení provádí spolek Moudrá Sovička z.s. Obdarovaný může využívat navazující služby, které jsou k dispozici pro lepší a bezpečnější používání tabletu, jsou hodinový ajťák, technická linka a doplňkové mobilní kurzy. Díky nim může babička a děda dále rozvíjet své dovednosti v používání nových technologií a služeb a být v kontaktu se svými blízkými. Kupte babičce a dědovi u nás tablet a napište nám co by měl obsahovat za služby a aplikace. My vše připravíme za Vás a připravíme dokonalý vánoční dárek.

A tak to také dnes probíhalo s panem Petrem, který má zájem o seniorTAB a ocenil přidané služby a osobní jednání.

Příští zkušebna bude 8.12.2015 od 10.00 hod. Objednat se můžete na info@seniorhub.cz nebo na telefonu 777 611 790. 

Pro zájemce zkušebna seniorTAB každé úterý

Každé úterý od 1.12.2015 si můžete v Praze na Rumunské 26 od 10.00 hod do 12.00 hod vyzkoušet tablet seniorTAB, tréninkové prostředí seniorHUB a telefon seniorPHONE.

Chcete si vyzkoušet tablet seniorTAB v jiný termín? Zavolejte nám na číslo 777 611 790 nebo napište na email info@seniorhub.cz a domluvíme si termín. Možnost vyzkoušení je v Praze a Lanškrouně.

Tým seniorHUB

Školení k tabletu seniorTAB

Ve středu proběhlo v Praze další školení na téma "jak ovládat tablet". Pro držitele tabletu seniorTAB je toto školení zdarma.

Téma školení je: 

 • Teorie
 • Základní nastavení tabletu
 • Rozdíl mezi WIFI a SIM Kartou
 • Nastavení/používání internetu
 • Použití fotoaparátu
 • Použití galerie
 • Nastavení/založení emailu
 • Jak mohu tablet využívatObecné dotazy
  • Jako telefon, fotoaparát, turistický průvodce
  • Jako překladatele, pomocníka v kuchyni, poslech a čtení knih
  • Hraní her
Zapůjčení tabletu seniorTAB do nemocnice

V říjnu jsme zapůjčili první tablet seniorTAB do nemocnice panu Novákovi, který chtěl být v kontaktu se svými blízkými, sledovat své oblíbené stránky a zahrát si nějaké ty karty. Pan Novák se po odchodu z nemocnice rozhodl tablet zakoupit a využívat i nadále.

Více informací o zapůjčení můžete získat na telefonu 777 611 790 nebo emailu info@seniorhub.cz.

Stránka 1 z 2 - 14 položek celkem